Zapewne marzeniem wielu z nas było lub jest prowadzenie własnej firmy.

Na pierwszy rzut oka jest to fajne i przyjemne, bo przecież pracujemy na siebie i tak naprawdę większość zależy od nas, ale po pewnym czasie okazuje się, że jednak nie jest tak kolorowo. Zaczynając od samego rozpoczęcia, które już może być dosyć problematyczne, ponieważ do załatwienia jest wiele formalności, a kończąc na prowadzeniu czy rozliczeniach podatków. Wcale nie jest to takie proste.

Mniej formalności związanych z firmą

Firma na wyspach

Jeśli chcemy choć trochę sobie ułatwić to może warto jest pomyśleć o własnej firmie w Wielkiej Brytanii. Jest to w zasadzie pomysł nieszablonowy jednak jak się okazuje właśnie w tym kraju prowadzenie firmy jest o wiele łatwiejsze niż w wielu krajach Europy. Przede wszystkim nie ma tyle biurokracji do załatwiania i sam proces rozpoczęcia jest już łatwiejszy. Dodatkowo decydując się na takie rozwiązanie dajemy sobie jednocześnie szansę na większe przychody. Dlaczego? Z prostego powodu – możemy podjąć współpracę z zagranicznymi kontrahentami co automatycznie zagwarantuje nam znacznie wyższy zarobek.
Mniejsze podatki. Ważna jest również kwestia podatków, bo na wyspach są one zdecydowanie niższe niż chociażby w naszym kraju. Jest to duży plus w szczególności, jeśli chodzi o samozatrudnionych, ponieważ takie osoby płacą tam podatek dochodowy dopiero wtedy, gdy przekroczą 12,5 tys. funtów rocznego dochodu. Mimo tego, jeśli zdecydujemy się na prowadzenie własnej firmy za granicą w wielu przypadkach potrzebna nam będzie pomoc. Aby taką pomoc otrzymać warto udać się do biura rachunkowego, które w wielu przypadkach pomoże nam kompleksowo. Znakomitym przykładem takiego miejsca jest to pod tym linkiem: ksiegowy Londyn. Za sprawą tego, że ma ono swoją siedzibę w Londynie firma na wyspach będzie idealnym rozwiązaniem, ponieważ chcąc załatwić jakąś sprawę będziemy mieć wszędzie blisko, a dodatkowo kontakt będzie bardziej sprawny co jest istotne.

By Prezes