Nieraz wymagamy pieniędzy. Bywa, iż brakuje nam niewielkiej kwoty na przykład do zakupu auta. Nie chcemy pożyczać od znajomych lub rodziny, nie pragniemy, by ktokolwiek wiedział, że kupujemy pojazd.

Najprostszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem kłopotów będzie pójście do banku i zapytanie, czy otrzymamy pożyczkę. Jeśli pracujemy nie może być z tym kłopotu – głównie, kiedy ma to być nieduża kwota. Panie pracujące w banku pokażą nam propozycję na pożyczki gotówkowe. Jest to dokument, który pokazuje nam – kontrahentom, jaki rodzaj pożyczki możemy zaciągnąć. Są albowiem przeróżne pożyczki – mieszkaniowe lub wakacyjne. Taka propozycja musi być dla nas korzystna. Wyznaczamy wysokość raty, jaką będziemy spłacać przez wskazany czas. Bywa, że niewielką kwotę możemy spłacać nawet parę lat – bo tak pragniemy, albowiem takie są nasze dyspozycje. Banki idą nam na rękę. Niemal zawsze zgadzają się na wielkość raty, jaką pragnęlibyśmy spłacać jakiegokolwiek miesiąca. Niezwykle ważne jest regularne spłacanie takiej zaciągniętej pożyczki. Przyzwoiciej więc, gdy wysokość raty jest niższa.

Debet czy pożyczka? Wybieramy bardzo dobrą opcję

Niekiedy mamy trudności finansowe. Potrzebujemy pieniędzy lecz nie mamy skąd ich wziąć. Nasze oszczędności są nazbyt niskie, aby zrealizować nasze marzenia. A marzenia są przeróżne. Czasem marzymy o zakupie używanego auta, który kosztuje kilka tysięcy złotych, nieraz pragniemy kupić mieszkanie w centrum miasta- na jakie powinniśmy mieć przynajmniej kilkaset tysięcy złotych. Zastanawiamy się więc, skąd wziąć takie pieniądze. Zastanawiamy się czy ma to być kredyt czy szybka pożyczka. Jeśli decydujemy się na pożyczenie niewielkiej sumy wtedy decydujemy się na pożyczkę. Nie powinniśmy nikomu tłumaczyć się na co ofiarujemy finanse użyczone w banku. Zapożyczenia są albowiem bezcelowe, nie musimy definiować celu na jaki zaciągamy wierzytelność. Zupełnie inaczej jest w wypadku kredytu. Konsument musi powiedzieć pracobiorcom banku na co zostanie taki kredyt dedykowany. Kredyt to pieniądze pożyczane na jakiś cel. Kontrahent nie może przeznaczyć ich na nic innego. Jest z tego rozliczany. Musimy o tym pamiętać, jest to nadzwyczaj ważne.

Mnóstwo osób bierze kredyty. Są to finanse, jakie niejednemu z nas pozwalają wygrzebać się z kłopotów – opłacić zaległe opłaty, zezwalają pojechać na wymarzone wakacje. W wielu przypadkach nie mielibyśmy możliwości zaoszczędzić słusznie wysokiej kwoty. Zajęłoby nam to kilka lat. Banki wychodzą kontrahentom naprzeciwko. Jeżeli mamy zdolność kredytową jesteśmy w stanie zaciągnąć kredyt. Niekiedy jest to określona suma, nie wyższa niż ileś złotych.

Instytucje finansowe kalkulują, jaką sumę będziemy w stanie spłacać każdego miesiąca. Musimy swoje długi spłacać regularnie. A kredyt jest oczywiście takim zobowiązaniem. Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu musimy zwrócić uwagę, aby był to najlepszy kredyt z punktu widzenia klienta. Ważne jest, by oprocentowanie było małe. Znacząca jest też opłata przygotowawcza – musimy liczyć na to, że nie będzie ona zbyt wysoka. Zaciągając kredyt musimy wiedzieć o tym, że będziemy musieli oddać znacznie więcej pieniędzy, jest to wartość kredytu. Tak jest zawsze, w jakimkolwiek banku. Musimy przeanalizować oferty wszystkich banków zanim podejmiemy decyzję, w którym zaciągniemy kredyt.

By Prezes