Wiadomo nie od dziś, że warzywa i owoce odgrywają bardzo ważną rolę w ludzkim życiu.

Są one smaczne, soczyste oraz zawierają sporo witamin i innych składników odżywczych niezbędnych dla ludzkiego organizmu. Do grona ciekawych i godnych uwagi owoców zaliczane są między innymi morele. Pod wieloma względami przypominają one brzoskwinie, ale są mniejsze i bardziej żółte w kolorze oraz posiadają gładką pestkę. Ze względu na swój przyjemny smak, morele są bardzo lubiane wśród wielu osób na terenie naszego kraju.

Morele i idealne warunki ich przechowywania

Co warto wiedzieć o przechowywaniu moreli?

Duże zapotrzebowanie na wspomniane wyżej owoce nie jest obecnie niczym dziwnym. Można je spożywać na surowo, robić z nich różne soki, dżemy, desery albo przetwory. Oznacza to, że ludzie chętnie po nie sięgają nie tylko w sezonie zbiorów, ale również w okresie zimowym i wiosennym, gdy rośliny takie jeszcze nie wydają owoców. Jest to możliwe dzięki sadownikom, importerom i firmom handlowym stosującym innowacyjne metody magazynowania takich produktów spożywczych.

Proces przechowywania moreli nie jest skomplikowany i pod wieloma względami przypomina magazynowanie innych rodzajów owoców. Kwestią kluczową jest oczywiście zapewnienie niskiej, ale dodatniej temperatury, w której owoce nie wydzielają nadmiernej ilości etylenu, którego duże stężenie w powietrzu powoduje szybkie dojrzewanie i starzenie się zebranych owoców. Emisję etylenu można obniżyć dzięki niskiej temperaturze idącej w parze z rozwiązaniami chemicznymi polegającymi na rozpyleniu specjalnych preparatów w szczelnej chłodni.

Na rynku dostępnych jest sporo środków wspomagających przechowywanie moreli. Sporo ofert oraz informacji związanych z nimi, można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie https://fruitsmart.pl/przechowywanie-moreli/. Szerokie grono producentów i sprzedawców udziela cennych informacji i dostarcza klientom wysokiej jakości produkty. Dzięki nim morele zachowają swoje właściwości smakowe i odżywcze nawet po kilkunastu miesiącach przechowywania.

By Prezes