Ochrona bogactwa i potencjał wzrostu kupowania i sprzedawania złota może być naprawdę imponujący dla tych, którzy wiedzą.

Ale nie wszyscy potencjalni inwestorzy rozumieją, jak najlepiej samodzielnie poruszać się na rynkach złota. Kontynuuj zapoznawanie się z poniższymi wskazówkami i poradami, a będziesz dokładnie przygotowany do wejścia w świat transakcji złotem.Ważne jest, aby zrozumieć rodzaj wagi, której używa twój handlarz złotem. Niektórzy dealerzy używają wagi Troy, podczas gdy inni używają wagi pensowej. W skali Troy, złoto waży 31,1 grama na uncję. Pennyweight to 1,555 gramów. Dla porównania, skala amerykańska mierzy każdą uncję złota na 28 gramach.Zajrzyj do firm takich jak GoldMoney. Ten program pozwala na zakup złota bez fizycznego posiadania go. Wpłacasz pieniądze na konto, a oni przydzielają Ci złoto, które pozostaje w skarbcu. Nie martw się o kradzież swojego złota, ponieważ jest ono ubezpieczone w sejfie.Musisz wiedzieć, czym jest karat. Złoto jest miękkim metalem, więc musi być łączone z innymi metalami, aby było trwałe. Każdy karat, czyli 1/24 czystego złota, informuje, ile złota jest w stopie w porównaniu z innymi metalami. Kawałek, który ma mniej niż 10 karatów, nie może być prawnie nazwany złotem.Jeśli zdecydujesz się na wysyłkę poczty, aby sprzedać swoje złoto, upewnij się, że Twoje przedmioty są ubezpieczone. Jeśli przedmioty nie dotrą do miejsca kupującego, możesz stracić całą wartość swojego złota. Najbardziej przydatne informacje o złocie, które przeczytasz

Ubezpieczając przedmioty zabezpieczasz się przed utratą lub kradzieżą.Szukając biżuterii, prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć, ile karatów ma dana sztuka.

Tej informacji dostarczy znak probierczy na biżuterii. Na przykład, powiedzmy, że kupujesz pierścionek z 14-karatowego złota, znak rozpoznawczy powie „14k”. Znak rozpoznawczy znajduje się po wewnętrznej stronie każdego egzemplarza.Jeśli wybierasz się do sklepu, aby sprzedać swoje złoto, upewnij się, że sprawdziłeś sklep na stronie Better Business Bureau. Będziesz mógł zobaczyć, jakiego rodzaju doświadczenia mieli inni konsumenci i możesz określić, czy firma reagowała na skargi klientów.Kupując złotą biżuterię, poproś jubilera o certyfikat autentyczności. Ten certyfikat jest dowodem na to, że kupujesz dobrą biżuterię wykonaną z solidnego zimna. Upewnij się, że certyfikat wskazuje cenę biżuterii. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się sprzedać swoją biżuterię, będzie to pomocne.Kupując złoto, uważaj na oszustów. Zawsze kupuj od renomowanego sprzedawcy i uważaj na wszelkie oferty, takie jak bezpłatne przechowywanie lub opóźnienia w dostawie. Czasami ci dealerzy zabiorą ci pieniądze i nigdy nie zapewnią ci obiecanego złota. Przed zakupem sprawdź swojego dealera w BBB, aby upewnić się, że współpracujesz z kimś etycznym.Spróbuj określić najlepszy rodzaj złota do kupienia. Ogólnie rzecz biorąc, najlepszymi rodzajami złota do zdobycia są złote monety, sztabki lub GoldMoney. Określenie rodzaju, który chcesz, może pomóc Ci zobaczyć, ile pieniędzy możesz odłożyć na zakup, i dowiedzieć się, dlaczego kupujesz go na początek.Złoto oferuje niesamowitą zdolność budowania i zabezpieczania bogactwa doświadczonych inwestorów. Kluczem jest zbadanie handlu złotem i internalizacja porad zebranych ze źródeł eksperckich. Celem tego artykułu było dostarczenie wskazówek i wskazówek niezbędnych do tego, aby złoto stało się jednym z elementów osobistego planu bezpieczeństwa finansowego.

By Prezes