Prawie każdy dorosły człowiek w naszym kraju musi znaleźć sobie pracę.

Jest to nieodzowny element dorosłego życia, ponieważ w dwudziestym pierwszym wieku, żeby przeżyć, trzeba zarabiać pieniądze. Większość z nas w swoich młodzieńczych latach zdobywa wiedzę, by móc później ją zaoferować swojemu przyszłemu pracodawcy lub wykorzystać do tego by stworzyć własną firmę, zarabiając na niej i dając zarobić innym na zasadzie zatrudnienia. Nie mniej jednak zarówno jedną jak i drugą stronę obowiązuje Prawo Pracy, które jasno określa między innymi prawa i obowiązki pracodawcy oraz pracownika. Mimo wszystko w dzisiejszych czasach dochodzi często do zaniedbań z jednej lub z drugiej strony przez co wywiązuje się konflikt, który najczęściej ląduje na wokandzie sądowej. Niezależnie od tego, którą strona jesteś – powinieneś znać prawo pracy, a jeśli nie to zawsze możesz skorzystać z pomocy adwokata, który pomoże Ci wygrać Twoją sprawę.
Najczęściej poruszanymi sprawami dotyczącymi Prawa Pracy są niezapłacone należności dla pracownika. Poszukujesz pomocy w zakresie Prawa Pracy w związku z Twoim poprzednim pracodawcą?

W obecnych czasach nie jeden z nas pracuje po godzinach, czyli robi tak zwane nadgodziny, ale niestety nie zostaje odpowiedzialnie wynagrodzony przez pracodawcę.

Standardowa umowa o pracę przewiduje ośmiogodzinowy dzień pracy, czterdziestogodzinny tydzień pracy. Każda godzina ponad normę (w zależności od pory dnia) zasługuje na dodatkowe gratyfikacje, więc powinna być opłacona w sposób nieco wyższy niż standardowa godzina z wyżej wymienionych. To właśnie najczęściej na tym poziomie dochodzi o nieporozumień na linii pracownik-pracodawca, ponieważ pracodawca nie wypłaca odpowiednich pieniędzy dla swojego pracownika za nadliczbowe godziny pracy. Choć pracodawcom może czasami się wydawać, że pracownik nie jest na tyle odważny i zaznajomiony ze swoimi prawami, to tak jak wspominaliśmy wcześniej, sprawy odnoszące się do niewłaściwego rozliczania godzin nadliczbowych są najczęściej pojawiającymi się w sądzie. Jeśli szukasz pomocy w tej kategorii, sprawdź https://adwokat-grzywna.pl/porady-prawne/, niezależnie od tego, którą stroną w postępowaniu miałbyś być. Przed rozpoczęciem batalii warto skorzystać z porady prawnej specjalisty.

By Prezes