Nauka robienia świetnego zdjęcia może wydawać się trudna do nauczenia, gdy usłyszysz cały język fotografii i zobaczysz cały skomplikowany sprzęt.

Ale poniższe kroki mogą pomóc Ci bez wysiłku uzyskać profesjonalny wygląd. Zrozumienie podstaw oświetlenia i kątów może mieć ogromne znaczenie.W fotografii bardzo ważne jest, aby zmieniać kąty używane na obiekcie. Rób zdjęcia z przodu, z boku i z tyłu, dzięki czemu uzyskasz elegancki kolaż zamiast tylko jednego kąta. Poruszaj się tak często, jak to możliwe, aby zoptymalizować wyniki.Pamiętaj, że pogoda wpłynie na Twoje zdjęcia. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy podczas robienia zdjęcia, ale ciemne niebo nada Twojemu zdjęciu bardzo ponurą atmosferę. Skomponuj odpowiednio swoje zdjęcia i pozwól, aby pogoda zainspirowała Cię do ciekawych kreacji. Możesz także poczekać na inną pogodę, zanim zrobisz zdjęcia.Jeśli robisz zdjęcie krajobrazowe, spróbuj uchwycić ruch w ujęciu. Niezależnie od tego, czy jest to wiatr wiejący w drzewa, czy fala uderzająca o brzeg, uchwycenie tego ruchu może dodać dodatkową warstwę głębi do zdjęcia. Jeśli zamierzasz uchwycić ruch, upewnij się, że masz prawidłowo ustawiony czas otwarcia migawki.Popisując się swoimi zdjęciami, pamiętaj, aby trzymać w domu mniej niż doskonałe zdjęcia. Nie chcesz, aby ludzie widzieli twoją podrzędną pracę; chcesz tylko, aby zobaczyli twoją najlepszą pracę. Usuń z aparatu wszystkie zdjęcia, których nie chcesz oglądać.Ważną wskazówką fotograficzną, o której należy pamiętać, jest upewnienie się, że na zdjęciu znajduje się wyraźny punkt centralny. Bez punktu centralnego nie będzie tam zbyt wiele, aby utrzymać zainteresowanie widza. Ich oczy po prostu będą wędrować i szybko przejdą do następnego zdjęcia.Jeśli fotografujesz na zewnątrz lub w miejscu skąpanym w oświetleniu zewnętrznym, sprawdź, czy lampa błyskowa jest odpowiednia. Chcesz go wyłączyć, jeśli jest skąpany w jasnym świetle słonecznym lub w innych naprawdę jasnych warunkach. Solidne porady, jak uzyskać świetnie wyglądające zdjęcia

Włącz lampę błyskową ponownie, gdy znajdujesz się w mocnym cieniu lub w ciemniejszych obszarach.Nie ma jednej tajemnicy ani srebrnego środka do zostania świetnym fotografem.

Rób zdjęcia i zdobywaj doświadczenie. Kup aparat cyfrowy, aby zrobić tyle zdjęć, ile chcesz. Usuń te, którymi nie jesteś zainteresowany. Podczas studiowania wykonywanych zdjęć będziesz uczyć się na swoich błędach i zauważać, w jaki sposób Twoje ujęcia mogłyby być lepsze, co ostatecznie pomoże Ci je poprawić.Musisz być szybki! Pracuj nad refleksem, aby szybciej robić zdjęcia! Będzie to wymagało praktyki, ale musisz szybko zająć się swoim sprzętem. Nie pozwól, aby raz w życiu ominął Cię strzał, ponieważ byłeś zajęty grzebaniem w futerałach i nakrętkach. Znajdź przenośną pamięć masową aparatu, która zapewni łatwy dostęp.Eksperymentuj z różnymi kątami i wysokościami, aby dodać swoim zdjęciom więcej niepowtarzalności. Prosty punkt widzenia może być skuteczny, ale jest zbyt powszechny. Zamiast tego spróbuj ujęcia, patrząc w dół na scenę lub patrząc w górę na obiekt z poziomu gruntu. Czasami widok z boku lub ukośnie może stworzyć ciekawą kompozycję.Filtry, w które warto zainwestować, obejmują; filtr polaryzacyjny, aby zmniejszyć ilość odbić, filtry koloryzujące, aby zwiększyć bogactwo różnych kolorów, a filtr IR do fotografowania w ciemności. Wiele efektów filtrowania można teraz dodać po zrobieniu zdjęcia za pomocą oprogramowania do edycji zdjęć.Możesz zaskoczyć siebie jakością niektórych zrobionych zdjęć, a potem równie rozczarować się innymi zdjęciami zrobionymi w tym samym przedziale czasowym. Zrozumienie idealnych warunków do robienia zdjęć może udoskonalić oko i zapewnić doskonałe ujęcie prawie za każdym razem.

By Prezes