Nie każdy może trenować mięśnie w tym samym tempie podczas treningu siłowego.

Zależy to od kilku czynników, na przykład tego, jak szybko zareaguje twój organizm. Ale jest to również zależne od naszej genetyki, wagi, wieku, doświadczenia i pamięci mięśniowej. Pamięć mięśniowa oznacza, że kiedy twoje ciało ma doświadczenie w budowaniu masy mięśniowej, może rozwinąć masę mięśniową znacznie łatwiej i szybciej.

W jaki sposób zbudować masę mięśniową

Jakie suplementy będą odpowiednie na masę

Podczas ćwiczeń i wzrostu mięśni ważne jest, aby unikać nierównowagi mięśniowej. Dzieje się tak, gdy mięsień staje się silniejszy, ale przeciwny mięsień nie rośnie odpowiednio. Wyobraź sobie na przykład, że ćwiczysz klatkę piersiową, ale zaniedbujesz mięśnie pleców. Przód jest bardziej napięty, a ramiona pochylą się do przodu. To nie tylko oznacza, że twoja postawa teraz jest nieprawidłowa. Oznacza to również większy nacisk na stawy, co może prowadzić do kontuzji. Dlatego ważne jest równomierne trenowanie mięśni. Dzięki temu nasza postawa pozostanie prosta.

Budowanie mięśni ma również wpływ na masę ciała. Często oznacza to, że nie tracisz na wadze. Nabierasz masy mięśniowej i tracisz tkankę tłuszczową. Na zwykłej wadze może to wyglądać frustrujące, ponieważ twoja waga będzie wyglądać tak samo lub zwiększy się, ale w rzeczywistości nie tyjesz tylko budujesz masę mięśniową. Ważne jest, aby podczas treningu spożywać w diecie odpowiednie składniki odżywcze, takie jak białko, kreatyna, witaminy i minerały. Możemy również wspomagać się odpowiednio dobranymi suplementami na masę mięśniową.

Inne ważne czynniki, aby uzyskać większe mięśnie, to wypijanie odpowiedniej ilości wody, planowanie nie tylko treningów, ale również odpoczynków pomiędzy sesjami, wysypianie się odpowiednio każdej nocy, unikanie alkoholu i innych używek, staraj się również unikać stresu, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na twoje cele fitness. Wiele osób chcących budować większe mięśnie zastanawia się, jakie suplementy na masę przyniosą najlepsze efekty. Przede wszystkim powinny one zawierać białko i kreatynę, czyli główne budulce tkanki mięśniowej.

By Prezes