Henna ma naturalne właściwości odżywcze, dzięki czemu jest idealnym składnikiem do zmiany suchych, zniszczonych i łamliwych włosów w miękkie, lśniące i łatwe do ułożenia pasma.

Henna w swojej naturalnej postaci jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. Wzmacnia i wygładza łodygę włosa oraz nadaje włosom połysk. Daje również wspaniałe krycie koloru włosów, wzbogacając odcień wraz z każdą aplikacją. Główną wadą henny jest to, że nie oferuje dużej różnorodności pod względem koloru włosów, nie możesz zmieniać koloru włosów co miesiąc za pomocą henny. Dodatkowo aplikacja może być skomplikowana i kłopotliwa dla osób, które nie są z nią zaznajomione, jest również czasochłonna i wymaga nieco cierpliwości. Wiadomo, że barwniki chemiczne powodują reakcje alergiczne, wypadanie włosów, czy astmę. Oprócz tych poważnych skutków ubocznych, barwniki chemiczne mogą również nadmiernie przetwarzać włosy, niszcząc łuski włosa i pozostawiając je porowate, suche i łamliwe. Farbowanie włosów tymi farbami wymaga również zaawansowanej pielęgnacji i regularnych poprawek, co zwiększa ostateczny koszt farbowania włosów. Włosy po farbowaniu henną również należy pielęgnować, ale trzeba używać produktów z łagodnymi składnikami, aby nie wysuszyć skóry głowy. Czy henna jest lepsza od standardowych farb do włosów

Z czasem będziesz musiała poprawiać nasadę włosów.

Czyniąc to, pozostaw pastę na skórze głowy tak długo, jak podczas pierwszej aplikacji na całych włosach, aby kolor wyszedł jednolity. Nie powinno się mieszać pasty z henny Pole Henny ciepły jasny brąz Dalchini z olejem do włosów, ponieważ utrudni to wchłanianie się koloru. Dobrą rzeczą jest to, że jest farbowanie włosów henną jest naturalne, bezpieczne i nie uszkadza włosów. Jednak o włosy należy dbać zawsze, ponieważ inaczej można zniszczyć włosy z powodu ostrych składników zawartych w produktach do mycia i pielęgnacji. Pasta z henny powinna pozostać na włosach od dwóch do sześciu godzin, im dłużej henna działa na włosach, tym lepszy rezultat otrzymasz.

By Prezes