Obecnie firmy, które chcą wziąć pożyczkę czy też kredyt, mogą porównać wiele ofert za pomocą internetu, znajdziemy wiele serwisów, które pozwalają na szybkie porównanie kosztów w różnych bankach czy też instytucjach finansowych.

Dzięki temu możemy znaleźć najtańszy kredyt na rynku, pamiętajmy iż na jego koszt wpływa nie tylko oprocentowanie, ale także wiele innych dodatkowych kosztów. Firmy, które poszukują finansowania, mogą przeznaczyć je na rozwój, spłaty zadłużenia, wiele różnych celów, które związane są z prowadzoną działalnością.

Jak uzyskać kredyt dla firmy?

Na jakie cele może być udzielona pożyczka dla firm?

Firmy udzielające pożyczek posiadają wiele ofert, mogą być to pożyczki celowe, przykładowo na zakup maszyny czy też samochodu. Obecnie udzielają także kredytów firmom, które znajdują się w złej sytuacji finansowej. Wiele przedsiębiorstw z branży gastronomicznej, rozrywkowej czy też hotelarskiej może borykać się z pewnymi problemami finansowymi, które wiążą się z obostrzeniami wprowadzonymi w związku z koronawirusem. Dlatego też mogą mieć pewne zaległości w stosunku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też Urzędu Skarbowego. Dla nich również przygotowano oferty, w tym przypadku ubiegając się o kredyt firma nie musi przedstawiać dokumentów o niezaleganiu z płatnościami do urzędów.

Dzięki temu na pieniądze mogą liczyć firmy, które chcą spłacić zaległości podatkowe czy też zaległe składki za pracowników. Oczywiście w przypadku tego rodzaju kredytów droga do ich uzyskanie jest ułatwiona. Banki nie będą wymagały takiej ilości dokumentów, jak w przypadku tradycyjnego kredytu. Przedsiębiorca może uzyskać odpowiednią kwotę na podstawie oświadczenia o wielkości zadłużenia czy też dostarczając odpowiednie dokumenty z urzędu. Wówczas instytucja finansowa wpłaci należną kwotę zaległości do urzędu.

Tego typu pożyczka dla firm może pozwolić na uniknięcie sądowego odzyskiwania długów, sąd może nakazać zwrot pieniędzy, jeżeli w danym terminie firmy nie wpłacimy należności, wówczas sprawa może zostać przekazana do komornika. Naturalnie należy unikać tego rodzaju sytuacji, pożyczka na spłatę zadłużenia z pewnością pozwoli na uniknięcie wielu problemów.

By Prezes