Twoją firmę dopadł prawdziwy kryzys finansowy? Obawiasz się, iż mocno się na jej działalności odbije a nawet może doprowadzić do całkowitego zniknięcia z rynku?

W takiej sytuacji znalazło się wiele firm, mowa też o tych najbardziej sławnych i największych, które znalazły sposób na to by uporać się z takim właśnie problemem. Pewnie, że trzeba zrozumieć na samym początku fakt, dla którego doszło do takiego wręcz zdarzenia, przeanalizować co zrobiliśmy źle aby nie popełnić czy nie powielać tego samego błędu. Inaczej nawet w momencie gdy zaczniemy odzyskiwać wręcz stabilizację, znów prawdopodobnie narazimy się na taką właśnie sytuację, do czego lepiej co zrozumiałe już nigdy nie dopuścić. Zanim jednak podejmiemy decyzję o zamknięciu firmy, przeprowadźmy odpowiedni audyt, zastanówmy się gdzie tak naprawdę rozpoczął się proces zadłużania a nawet wręcz stracenia kontroli nad jej funkcjonowaniem. Jak najbardziej winę za to mogą ponosić też inni pracownicy, ale to my jako jej właściciel jesteśmy odpowiedzialni za wyniki, dlatego zmierzenie się z takim wyzwaniem jest czymś co może przynieść pewien zamierzony efekt. Ograniczajmy koszta samej działalności, jednak niech to nie odbije się na tym co robimy, jakości świadczonych usług czy też wręcz standardzie który gwarantujemy. Możliwości na to, by nie tylko zadbać ale też poprawić sytuację finansową danej firmy jest bardzo wiele, warto jednak uwzględnić tylko te jakie w dużym stopniu mogą nam to zapewnić.

Postaraj się wyjść na prostą

Zawsze istnieje szansa na to, by nasza firma nie tylko uporała się z kryzysem, ale też wyszła na prostą lecz tak naprawdę uzależnione jest to od nas samych. Dlatego nie poddawajmy się w momencie gdy doszło do momentu, w którym obawiamy się iż jest to już koniec, biznesu czy też firmy a nawet dobrze zapowiadającej się działalności. Wdrożenie planu naprawczego może okazać się pierwszym i poważnym krokiem, abyśmy utrzymali się na rynku a nawet za jakiś czas znów zaprezentowali pełnie naszych możliwości.

By Prezes