W jaki sposób powinniśmy kreować działania naszej firmy? Czy rzeczywiście realizowanie wcześniej sprecyzowanego kierunku, ma jak najbardziej sens?

Oczywiście takie pytania nie są niczym dziwnym, w końcu bądź co bądź niejednokrotnie właściciele nawet wielkich firm zastanawiają się nad tym, czy ich aktualna strategia działania jest odpowiednia pod względem tego, co należy a raczej powinniśmy robić. Pewnie, że mogą pojawić się wątpliwości zwłaszcza że z jednej strony nawiązuje się do konieczności pozostania na swoim, a więc robienia tego co dotychczas decydowaliśmy się obrać za cel, z drugiej mówi o różnorodności poszczególnych kierunków rozwoju, które powinniśmy obrać za cel. Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż analizowanie tak naprawdę co jakiś czas działalności danej firmy, właśnie pod tym kątem to coś co nigdy nie może schodzić na dalszy plan. Inaczej tak naprawdę utkniemy w miejscu, w momencie gdy konkurencja wykona krok do przodu a nawet wręcz będzie daleko przed nami. Niech więc nigdy nie dojdzie do takiej sytuacji, lepiej jej nie tylko uniknąć ale też wręcz poważnie traktować naszą firmę, bez względu na to jak obecnie kształtuje się i wygląda jej działalność, tutaj trzeba cały czas dbać o to aby funkcjonowała zgodnie z przeznaczeniem. Nie wykonywać ryzykownych posunięć, ale analizować te które mogą okazać się nie tylko skuteczne ale wręcz trafne na wielu płaszczyznach gdzie istniejemy i realizujemy pewne zadania.

Zależy ci na rozwoju twojej firmy?

Jeżeli więc zależy nam na rozwoju firmy, to nigdy jej nie ograniczajmy a wręcz przeciwnie, zróbmy wszystko by stało się to faktem. Możliwości mamy nie tylko bardzo wiele, ale tak naprawdę często nie zdajemy sobie sprawy, iż rozwój firmy to proces ciągły, zmierzający do długofalowego wręcz wskazywania tego co trzeba a nawet należy poprawić. Każda firma, bez względu na jej wielkość posiada potencjał, problemem jednak jest nie tylko jego dostrzeżenie, ale co zrozumiałe i oczywiste jego wręcz prawidłowe wykorzystanie.

By Prezes