Przy uprawie marihuany lub jakiejkolwiek innej rośliny najlepszym nauczycielem jest doświadczenie.

Wnikliwe oko do szczegółów i odrobina dbałości pomogą ci stać się doświadczonym hodowcą konopi. Marihuana jest dość wymagającą rośliną, ale zdobycie wiedzy i doświadczenia pomoże osiągnąć sukces podczas uprawy. Codziennie obserwuj rośliny, a wkrótce nauczysz się rozpoznawać subtelne zmiany, które mogą wskazywać na problemy ze szkodnikami, składnikami odżywczymi lub wodą.

Hodowla konopi indyjskich jest dość trudna

W specjalistycznych sklepach można zakupić feminizowane nasiona

Warto również poznać subtelne różnice między różnymi gatunkami i tym, jakich warunków potrzebują rośliny do zdrowego wzrostu. Śledzenie i dokumentowanie swojego doświadczenia i szczegółów cyklu wzrostu roślin jest koniecznością dla poważnych hodowców i dla pomyślnych zbiorów. Najłatwiejsze odmiany konopi do uprawy dla ciebie mogą nie być najłatwiejsze do uprawy dla kogoś innego, ponieważ każdy gatunek ma inne potrzeby. Jeśli jesteś początkującym hodowcą, zastanów się, ile czasu musisz poświęcić na utrzymanie rośliny, i jaki jest twój ostateczny cel, jakim jest zebrany wysokiej jakości plon.

Rośliny konopi potrzebują specjalistycznych rozwiązań oświetleniowych wspierających fotosyntezę, a ogrodnicze produkty oświetleniowe są zaprojektowane tak, aby zoptymalizować rozwój roślin, w przeciwieństwie do zwykłej lampy biurkowej. Inwestowanie w wysokiej jakości oświetlenie LED do zastosowań ogrodniczych może się na dłuższą metę opłacić. Podobnie niektóre szczepy radzą sobie lepiej w określonych częściach świata lub klimatach. Powinieneś wyhodować odmianę, która jest dobrze dopasowana do środowiska, które będziesz tworzyć dla swoich roślin.

Bez względu na to, jaką odmianę kupujesz, czy kupujesz zwykłe nasiona, feminizowane nasiona lub nasiona automatycznie kwitnące, powinieneś wiedzieć, ile roślin chcesz uprawiać. Dobrym pomysłem jest również poznanie przepisów obowiązujących w twoim obszarze i sprawdzenie liczby roślin, które możesz legalnie uprawiać na własny użytek.

By Prezes