Ogrzewanie dużych obiektów to poważne wyzwanie, wymagające nowoczesnych, a zarazem stosunkowo tanich rozwiązań. Na które z nich warto postawić? Jak zoptymalizować systemy grzewcze w dużych halach i magazynach i czym kierować się, podejmując ostateczne decyzje? 

Na co zwrócić uwagę, wybierając system grzewczy do hal i magazynów?

Ogrzewanie dużych obiektów jest niezwykle istotne nie tylko z punktu widzenia zachodzących w nich procesów produkcyjnych, ale również i w związku z koniecznością zapewnienia komfortu cieplnego pracownikom, znajdującym się w ich wnętrzu. 

Wybierając najlepsze rozwiązanie, warto skonsultować się z profesjonalistami, znającymi rynek i potencjał, tkwiący w poszczególnych systemach grzewczych. Jeśli więc interesuje cię montaż ogrzewania na hali produkcyjnej i magazynowej, koniecznie sprawdź proponowaną stronę, należącą do jednej z wiodącej na rynku firm, oferujących systemy grzewcze dla obiektów wielkopowierzchniowych. Ostateczna decyzja w tym zakresie powinna być warunkowana również względami ekonomicznymi, głośnością pracy urządzeń grzewczych czy w końcu również podziałami na strefy, wymagające zróżnicowanych warunków temperaturowych. 

Czy klimatyzacja VRF to skuteczny sposób na ogrzanie dużych powierzchni?

Klimatyzacja VRF to jeden z najczęściej polecanych przez specjalistów sposobów efektywnego ogrzewania dużych obiektów. Od tradycyjnej klimatyzacji różni się ona możliwością naprzemiennego wykorzystania różnych jednostek zewnętrznych. Dodatkowo pozwala ona także na chłodzenie przestrzeni, przy jednoczesnym nagrzewaniu pomieszczeń, wymagających tego rodzaju działań. Więcej o klimatyzacji VRF dowiesz się z artykułu https://www.klimatyzacjetrojmiasto.pl/blog/klimatyzacja-vrf-elastyczny-system-chlodzenia-i-ogrzewania, którego autor kompleksowo opisał jej potencjał w chłodzeniu i ogrzewaniu obiektów wielkopowierzchniowych

Wśród największych zalet takiego rozwiązania, wymienia się przede wszystkim możliwość:

  • ustalania dziennych lub tygodniowych programów, na podstawie których działa dane urządzenie,
  • bezobsługowego uruchamiania ogrzewania w ściśle określonych porach lub też w momencie wykrycia ruchu przez stosowne czujniki.

Wszystko to wpływa na komfort ogrzewania sprawiając, że zarządzenie tym procesem staje się niezwykle łatwe i bezproblemowe.

Jakie atuty posiada ogrzewanie płaszczyznowe?

Ogrzewanie płaszczyznowe najczęściej występuje w formie ogrzewania wodnego podłogowego. Taki system cechuje się bezawaryjnością, likwidując jednocześnie problem kurzu i brudu, które unoszą się w wyniku cyrkulacji powietrza poddawanego procesowi grzewczemu. 

Aby jednak móc w pełni wykorzystać potencjał, tkwiący w tego rodzaju rozwiązaniach, należy zaufać specjalistom, zajmującym się na co dzień montażem ogrzewania wielkopowierzchniowego. Takie usługi świadczy firma Klimatyzacje Trójmiasto, posiadająca w swojej ofercie instalacje grzewcze sklepów, hal produkcyjnych i magazynów, warsztatów samochodowych i innych zakładów pracy. Skorzystanie z jej usług niesie ze sobą cały szereg wymiernych korzyści jak możliwość uzyskania wsparcia technicznego, wysoka efektywność zastosowanych rozwiązań oraz komfort ich użytkowania.

 

Klimatyzacja Gdańsk, trójmiasto: montaż, serwis, przegląd
Aleja Grunwaldzka 303
80-314 Gdańsk
Tel: 531 457 633
www: klimatyzacjetrojmiasto.pl

Na czym polega ogrzewanie promiennikowe?

Takie ogrzewanie bazuje na promiennikach, zasilanych gazem lub energią elektryczną. Emitują one fale podczerwone, docierające do przeszkód lub fizycznych obiektów, znajdujących się w hali czy magazynie. W wyniku ich oddziaływania zaczynają one emitować ciepło do powietrza. 

Warto podkreślić, że współcześnie ogrzewanie promiennikowe uznawane jest za jeden z najbezpieczniejszych systemów grzewczych. Wśród innych zalet takiego rozwiązania wymienia się m.in.:

  • niskie koszty inwestycyjne,
  • niewielkie zużycie energii elektrycznej,
  • możliwość precyzyjnego ukierunkowania w miejsca, które wymagają wyższej temperatury. 

Czy ogrzewanie konwekcyjne jest ekonomiczne?

Ogrzewanie konwekcyjne to system grzewczy, wykorzystujący w swojej pracy grzejniki lub stalowe rury. Opiera się on na konwekcji, czyli ruchu ogrzanych mas powietrza. Taki model będzie doskonale spełniał swoją funkcję w długich, ale niskich halach czy magazynach.  Zupełnie nie sprawdza się on natomiast w wysokich obiektach, powodując utratę ciepła, związaną z kumulacją ciepłego powietrza pod stropem, przy jednoczesnym obniżeniu temperatury w strefie, w której wykonywana jest praca. 

Nic dziwnego, że rozwiązanie to nie cieszy się dużą popularnością i jest sukcesywnie wypierane przez systemy grzewcze, cechujące się wyższym poziomem efektywności.

By Prezes