Koszula jest nieodzownym elementem mody męskiej, będziemy ją nosili na różne okazje, może być to koszula do jeansów na co dzień, może być to też koszula do marynarki lub też do garnituru.

Warto zauważyć iż panowie obecnie coraz chętniej wybierają kolory bardziej jaskrawe, czasem także róż czy też fiolet co może dobrze wyglądać z odpowiednią kolorystyką garnituru czy też marynarki. Naturalnie warto pamiętać aby wybrać wielkość koszulki odpowiednio do naszych potrzeb, do naszej sylwetki

Jak prawidłowo określić wymiary?

W przypadku kiedy chcemy zmierzyć obwód naszej szyi powinniśmy owinąć miarę wokół podstawy, tam gdzie szyja styka się z naszym ramieniem, Jeżeli chcemy aby kołnierz był dopasowany powinniśmy zapisać wymiar dokładnie taki jaki jest. Kiedy chcemy aby koszula była nieco luźniejsza, powinniśmy wybrać centymetr większy rozmiar. Oczywiście w tym przypadku ważny będzie także obwód klatki piersiowej, w tym wypadku pomiar wykonujemy tuż pod pachami, Należy upewnić się iż miara pobierana jest w najszerszej części klatki piersiowej oraz łopatek. Nie powinniśmy zbytnio ściskać miary, powinna ona leżeć naturalnie na naszym ciele. Ramiona natomiast mierzymy wzdłuż środka karku do końca ramienia w górnej jego części. Następnie należy zmierzyć ramię do końca nadgarstka, możemy je także lekko zdjąć aby upewnić się iż będziemy mieli nieco możliwości ruchu.
Marynarki męskie w kratę

Warto zwracać na oznaczenia koszul

Kiedy mamy już zebrane nasze wymiary możemy udać się do sklepu, wówczas będziemy mogli wybrać odpowiednią koszulę która nie będzie krępowała naszych ruchów, która będzie dobrze podkreślała zalety naszej budowy ciała, natomiast ukrywała pewne niedoskonałości. Należy zwrócić uwagę iż koszule będą często posiadały także różne oznaczenia takie jak Slim, w tym przypadku są to koszule dla mężczyzn którzy posiadają raczej szczupłe ramiona oraz tors, w tym przypadku struktura jest nieco ciaśniejsza gdzie talia nie jest zbytnio wcięta. Oczywiście jeżeli posiadamy przeciętną sylwetkę wówczas warto wybrać koszule oznaczone Regular, jest ona najbardziej tradycyjnym dopasowaniem, jest luźna na naszym ciele, wygląda również dobrze kiedy jest wpuszczona w nasze spodnie. Dlatego też kiedy decydujemy się na zakup koszuli powinniśmy sprawdzić dokładnie wymiary, dobrym pomysłem będzie także zapytanie sprzedawcy, który będzie mógł doradzić nam odpowiednią koszulę to naszych wymiarów.

Koszule mogą występować w różnych wzorach, mogą być to przykładowo paski, Jednak jeżeli są to paski pionowe wówczas koszula niezbyt nadaje się dla osób w wysokich, dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na zastosowane wzornictwo, naturalnie dosyć uniwersalnym wzorem będzie oczywiście krata, która będzie pasowała panom o każdej posturze. Koszula z dobrego materiału musi się także dobrze prasować, warto zwrócić uwagę iż mężczyźnie nie wypada chodzić w pomiętej koszuli, zwłaszcza jeżeli będzie zakładał ją do marynarki czy też garnituru, dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na temperaturę prania, oraz w jaki sposób się pracuje. Powinniśmy sprawdzić czy mamy problemy z dobrym wyprasowaniem rękawów koszuli czy też kołnierza.

Warto poszukiwać poradników takich jak https://www.modowostylowo.pl/moda/letnia-moda-meska-koszula-ma-znaczenie.html, które pozwolą nam lepiej dopasowywać elementy garderoby, dzięki czemu będziemy mogli wybierać ciekawsze stylizacje.

By Prezes