Czy trudno ci radzić sobie z alergiami? Jak by to było cieszyć się życiem wolnym od swędzenia, kichania, pociągania nosem i kaszlu? Czy zaczynasz się martwić, że Twoje alergie zaczynają Cię poprawiać? Czy to brzmi jak ty? Jeśli tak, możesz być idealnym kandydatem do pomysłów z tego artykułu.Jeśli cierpisz na alergie, ważne jest, aby utrzymać dom w czystości i odkurzyć, aby usunąć alergeny z dywanów i podłóg.

Ale czy wiesz, że twoja próżnia nie tylko wysysa alergeny, ale także wydmuchuje niektóre z nich z powrotem! Niech ktoś bez alergii odkurza, a przynajmniej załóż maskę przeciwpyłową, jeśli musisz to zrobić sam.Pleśń jest jednym z najczęstszych alergenów, a łazienka jest pomieszczeniem najbardziej podatnym na jej rozwój. Wynika to z wilgoci z pryszniców i wanien. Aby ograniczyć pleśń do minimum, zawsze włączaj wentylator łazienkowy. Spróbuj pomalować farbą odporną na pleśń, którą można znaleźć wszędzie tam, gdzie sprzedaje się farby.Ogranicz ilość dywaników, które masz w domu. Mogą zbierać kurz, brud, pyłki, sierść zwierząt domowych i inne alergeny. Jeśli masz w domu dywaniki, upewnij się, że można je prać. Możesz to robić co tydzień, kiedy sprzątasz swój dom.Wychodzenie na zewnątrz i po prostu granie jest fajne, prawda? Nie, jeśli cierpisz na alergie i akurat jest to szczyt sezonu alergicznego. Nadal możesz się dobrze bawić, ale wybierz mniej intensywne zajęcia. Jeśli oddychasz szybciej, do twojego organizmu wprowadzanych jest więcej alergenów. Ciesz się więc przebywaniem na świeżym powietrzu, ale wybieraj zajęcia, takie jak joga lub rozciąganie.Trzymaj się z dala od małych kwiatów, które nie mają dużo koloru. Te kwiaty to te, które mają tendencję do niepokoju alergii. Większe, jaśniejsze kwiaty, takie jak te, które przyciągają pszczoły i kolibry, zwykle nie powodują alergii, więc powinieneś być w porządku wokół tego rodzaju kwiatów.Wiele epizodów alergicznych jest spowodowanych tym, gdzie i kiedy wykonujesz treningi. Im ciężej i dłużej ćwiczysz, tym trudniej oddychać. Przeczytaj ten artykuł, aby znaleźć ulgę dla alergików

Dobrze jest ćwiczyć w domu w godzinach najniższej liczby pyłków, aby ograniczyć spożycie alergenów.Zastanów się nad usunięciem wykładziny z domu i przejściem na podłogę drewnianą lub laminowaną.

Dywan pozwala na gromadzenie się roztoczy, co może podrażniać alergie. Jeśli to możliwe, usuń wykładzinę z domu i zastąp ją podłogą laminowaną lub drewnianą. Zapobiega to nadmiernemu gromadzeniu się alergenów w Twoim domu.Jeśli planujesz wyjazd, a ktoś z Twojej grupy ma poważną alergię pokarmową. Odwiedź lekarza przed wyjazdem. Poproś o receptę na dodatkowy wstrzykiwacz epinefryny, aby mieć go zawsze przy sobie. Aby uniknąć pomyłek lub opóźnień w punktach kontroli bezpieczeństwa na lotnisku. Zachowaj kopię recepty i wskazówki wraz z opakowaniem.Jeśli masz co najmniej jedną znaną alergię pokarmową, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być uczulony na inne pokarmy z tej samej grupy. Na przykład możesz być uczulony na skorupiaki, mięczaki lub na jedno i drugie. Zawsze należy zachować ostrożność podczas próbowania nowych produktów spożywczych po raz pierwszy, zwłaszcza jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna.Jeśli Ty lub ktoś z Twojej rodziny cierpi na alergie, zabroń palenia w samochodzie i domu. Dym jest dla wielu głównym wyzwalaczem alergii i przenika przez porowate powierzchnie, co utrudnia całkowite usunięcie. Poproś palaczy, aby wyszli na zewnątrz przed zapaleniem i nigdy nie pozwalaj im palić wewnątrz pojazdu.Alergie to system obronny organizmu na nadbiegu. Często ludzie cierpią na alergie, ponieważ nie rozumieją, co je powoduje. Możesz uniknąć wielu objawów alergii i zyskać trochę cierpliwości wobec tych, których nie możesz uniknąć, gdy dowiesz się o ich przyczynach. .

By Prezes