Wiele osób twierdzi, że projektowanie stron internetowych to ogromne wyzwanie.

Jest to jednak tylko prawdziwe stwierdzenie dla osób, które nie są uzbrojone w odpowiednią wiedzę lub porady dotyczące projektowania stron internetowych. Ten artykuł zawiera szereg porad, które pomogą Ci z łatwością rozpocząć projektowanie w sieci.Kiedy projektujesz stronę internetową, ważne jest, aby mieć odpowiednią pisownię i gramatykę. Oprócz sprawdzania pisowni w treści poproś znajomego lub współpracownika o sprawdzenie wszystkiego. Dobra pisownia i gramatyka w witrynie pomogą nadać jej profesjonalny charakter, a odwiedzający będą bardziej skłonni do powrotu.Użyj nawigacji o stałej pozycji, aby użytkownicy mogli łatwo nawigować. Dzięki temu panel nawigacyjny będzie zablokowany na miejscu, gdy czytelnicy poruszają się po witrynie. Jest to wygodne dla użytkownika i marketerów internetowych, ponieważ umożliwia użytkownikom wykonywanie pożądanych działań, takich jak zapisywanie się do biuletynów lub kupowanie produktów.Upewnij się, że Twoja witryna pomyślnie przeszła test NoScript. Firefox ma proste rozszerzenie o nazwie NoScript, które wykona test. Chociaż może być konieczne uruchomienie niektórych skryptów, nie chcesz widzieć całkowicie pustej witryny, jeśli są wyłączone.Testując sposób, w jaki Twoja witryna będzie działać w różnych przeglądarkach, możesz upewnić się, że maksymalna liczba odwiedzających zobaczy Twoją witrynę tak, jak tego chcesz. Jeśli coś działa w Chrome, może nie działać na przykład w Firefoksie. Przed uruchomieniem przetestuj wizualnie swoją witrynę w każdej przeglądarce.Aby pomóc Ci zaprojektować witrynę, która będzie łatwa do odczytania wszystkich informacji, upewnij się, że strony nie są zbyt szerokie. Jeśli strony nie są zbyt szerokie, zmieszczą się na ekranach większości ludzi. Udane projektowanie stron internetowych jest teraz na wyciągnięcie ręki

Jeśli strona jest zbyt szeroka, część cennych informacji może zostać pominięta.Jeśli planujesz mieć witrynę komercyjną, powinieneś poważnie rozważyć zakup własnego hostingu.

Większość darmowych witryn hosta zmusza Cię do wyświetlania reklam, co jest sprzeczne z intuicją, jeśli próbujesz również coś sprzedać. Kup własny hosting, aby uniknąć kłopotów z reklamą, aby móc wybierać własne reklamy.Użyj odpowiednich metatagów, aby zwiększyć ruch w witrynie. Posiadanie metatagów o wysokiej jakości pomoże pokazać wyszukiwarkom, o czym jest Twoja witryna. Twoja witryna będzie mieć gorsze wyniki w wyszukiwarkach i przyciągnie mniej odwiedzających niż powinna, jeśli użyjesz nieodpowiednich lub źle przemyślanych metatagów.Staraj się mieć przejrzysty i spójny układ w projekcie swoich witryn. Przejrzyste układy, które wykorzystują dużo wolnego miejsca, zwykle poprawiają czytelność witryny i jej ogólny wygląd. Układ musi koncentrować się na treści. Spróbuj użyć czcionek znajdujących się na każdym komputerze, aby uniknąć nieprawidłowego wyświetlania witryny.Starannie wybieraj typy plików. Twoja grafika powinna normalnie być w formacie GIF lub JPEG. Pliki PNG i BMP są prawdopodobnie lepsze w przypadku grafiki internetowej, ale zajmują również znacznie więcej miejsca na dysku. Twoja grafika powinna zostać przekonwertowana na typy plików, którymi można zarządzać pod względem rozmiaru, zapewniając w ten sposób odwiedzającym wspaniałe wrażenia na Twojej stronie.Podczas projektowania witryny zwracaj uwagę na kolory tła i tekstu. Coś w rodzaju czerwonego tekstu na niebieskim tle nie działa dobrze. A jeśli uważasz, że biały tekst pojawi się na czarnym tle, może to być trochę zbyt jasne dla twoich czytelników. Wybierz coś subtelnego.Jak wspomniano w tym artykule, projektowanie stron internetowych jest przez wielu postrzegane jako trudne przedsięwzięcie. Jednak projektowanie stron internetowych staje się znacznie łatwiejsze dla osób, które mają najlepszą wiedzę i informacje o tym, jak projektować strony internetowe tak efektywnie i kreatywnie, jak to tylko możliwe. Zastosuj się do wskazówek zawartych w tym artykule, a błyskawicznie zaprojektujesz strony internetowe!

By Prezes