W okresie letnim wielu turystów przyjeżdża do Kazimierza Dolnego, jest to spokojne miejsce, gdzie możemy odpocząć od dużych miast.

Znajdziemy tutaj wiele atrakcji, Kazimierz Dolny położony jest nad Wisłą, nieopodal znajduje się także Janowiec, możemy zwiedzać ruiny zamku, basztę, udać się na długie piesze wędrówki po okolicach.

Rodzinny wypoczynek w Kazimierzu Dolnym

Atrakcje i noclegi w Kazimierzu Dolnym

Jednym z miejsc, które warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym, jest Góra Trzech Krzyży, jest to wzgórze, z którego możemy zobaczyć całe miasteczko, również Wisłę. Warto pójść także nad Wisłę, znajdują się tam spichlerze z XVII wieku, które obecnie zostały odnowione. Warto zobaczyć także wąwozy, jest to przykładowo Korzeniowy Dół, który posiada długość ponad 2 km, jest to bardzo wyjątkowe miejsce, gdzie zobaczymy korzenie wyrastające ze ściany wąwozu, z pewnością jest to ciekawa atrakcja dla osób lubiących piesze wycieczki. Nieopodal znajduje się także park linowy, z pewnością spodoba się najmłodszym, w okresie zimowym nieopodal Kazimierza działa także stacja narciarska z wyciągiem, gdzie swoich sił na nartach i snowboardzie mogą spróbować osoby w różnym wieku.

W Kazimierzu znajdziemy wiele pensjonatów, hoteli gdzie możemy zatrzymać się wraz z całą rodziną. Dostępne są także domki, w ośrodku Moje Miejsce Kazimierz możemy wynająć dom dla całej rodziny, znajduje się tu także parking, domki wyposażone są w tarasy i ogrody. Jest tam miejsce, gdzie możemy wypocząć, będzie ono swoistą bazą wypadową do zwiedzania Kazimierza Dolnego, czy też znajdującego się nieopodal Janowca. Ośrodek oferuje animacje dla dzieci, plac zabaw, trampoliny, boisko do piłki nożnej, tenisa. Zatem osoby w różnym wieku będą mogły znaleźć tutaj rozrywkę dla siebie. Wieczorem można rozpalić ognisko czy też skorzystać z grilla.

Możemy zatem liczyć na bezpieczne dla dzieci oraz wygodne noclegi okolice kazimierza dolnego to miejsce, gdzie możemy spędzić czas, możemy udać się przykładowo na rejs po Wiśle, popłynąć promem do Janowca. Kazimierz Dolny może wiele zaoferować turystom w każdym wieku, możemy udać się na wycieczkę rowerową lub pieszą. Warto zobaczyć unikatową architekturę Kazimierza, skorzystać z rejsu statkiem po Wiśle.

By Prezes