Możesz doświadczyć wielkich trudności, jeśli chodzi o astmę, ponieważ może ona powstrzymać cię od zwykłego cieszenia się życiem.

Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz zacząć stosować różne metody radzenia sobie i leki, aby opanować objawy. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci radzić sobie z astmą.Świetną wskazówką, która może pomóc w radzeniu sobie z astmą, jest rozwinięcie i nawiązanie kontaktu z innymi osobami, które również cierpią na astmę. Nie tylko będziesz w stanie uzyskać od nich pomocne porady, ale nie będziesz czuł się tak samotny i zawstydzony, że masz astmę.Podczas ćwiczeń, aby uniknąć ataku lub przezwyciężyć łagodny atak, wykonaj te dwa kroki. Krok pierwszy: wypchnij całe powietrze z płuc, naprawdę je zmusij. Krok drugi: ustami uformuj kształt litery „O”, prawie tak, jakbyś miał gwizdać, ale nie tak wąsko, a następnie na siłę wciągnij powietrze z powrotem do płuc, aż poczujesz się komfortowo wypełniony powietrzem. Powtarzaj te kroki, dopóki ćwiczysz i martwisz się atakiem. Oddychanie tworzy rytm, dzięki czemu jesteś świadomy swojego oddechu. Powoduje również łagodną hiperwentylację, pompując więcej tlenu do krwiobiegu.Leki mogą być przyjmowane regularnie w celu kontrolowania stanu zapalnego w drogach oddechowych. Jednymi z takich leków są kortykosteroidy wziewne, takie jak modyfikatory kromolynowe i leukotrienowe. Skonsultuj się z lekarzem, który z nich jest dla Ciebie najlepszy. Być może będziesz musiał wypróbować kilka z nich.Jeśli zmagasz się z astmą, koniecznie stosuj lek rozszerzający oskrzela. Jest to najczęściej przepisywana kuracja dla osób zmagających się z astmą. Dostępne są dwa rodzaje leków rozszerzających oskrzela. Pierwszym z nich jest krótko działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w celu zmniejszenia natychmiastowych objawów. Drugi rodzaj to długo działający lek rozszerzający oskrzela, stosowany w stałej opiece nad astmą.Chociaż dla większości ludzi może się to wydawać trywialne, ważne jest, aby mieszkać w pobliżu lekarza lub izby przyjęć, jeśli masz astmę. Jak możesz żyć lepiej z astmą?

Mieszkanie na wsi może oznaczać, że ratownicy medyczni nie dotrą do ciebie na czas, aby uratować ci życie, jeśli masz ciężki atak astmy.Bądź świadomy tego, jak Twoja dieta wpływa na astmę.

Często specyficzne produkty spożywcze, takie jak masło orzechowe, zawierają alergeny dla osób cierpiących na astmę. Jeśli masz pewne wyzwalacze oparte na żywności, zarządzaj swoją dietą, aby uniknąć tych składników i złagodzić objawy astmy i ataki. Jeśli spróbujesz nowej żywności, obserwuj objawy, aby upewnić się, że nie powoduje ona nasilonych problemów z astmą.Unikaj jedzenia pokarmów, które powodują gazy lub wzdęcia. Dodatkowa pełnia brzucha wywrze dodatkowy nacisk na brzuch. To sprawia, że ​​przepona rozszerza się i kurczy podczas oddychania jeszcze trudniej niż zwykle. Chociaż wzdęcia prawdopodobnie nie wywołają pełnego ataku, będą przeszkadzać w oddychaniu.Zaangażuj swoją sieć wsparcia, aby pomóc Ci w leczeniu astmy. Porozmawiaj ze znajomymi i rodziną o przedmiotach, które wywołują ataki i zapisz ich, aby pomogli Ci dokonać zmian środowiskowych lub stylu życia, które pomogą Ci radzić sobie z astmą. Im bardziej Twoja sieć ma wiedzę na temat Twojego stanu, tym łatwiej może Cię wesprzeć.Jak wspomniano wcześniej, astma jest bardzo poważnym schorzeniem, które może zagrażać życiu, jeśli nie jest kontrolowane i nieleczone. Nigdy nie wychodź z domu bez inhalatora. Jeśli w powietrzu znajdują się pyłki lub inne alergeny, pozostań jak najczęściej w pomieszczeniach i rozważ przeprowadzkę do obszaru kraju, w którym powietrze jest czystsze, jeśli zanieczyszczenie jest problemem w Twoim miejscu zamieszkania. Żyj tak, jak chcesz, radząc sobie z objawami astmy, korzystając z powyższych skutecznych wskazówek.

By Prezes