Informacje zawarte w tym artykule można łatwo uznać za wersję notatek Cliffa, z dala od wszystkich informacji rozsianych po całym Internecie.

Te informacje zostały posortowane w celu uzyskania najbardziej pomocnych i produktywnych wskazówek, które pomogą każdemu, kto chce budować mięśnie bardziej efektywnie.Jeśli starasz się budować masę mięśniową, ważne jest, aby we właściwym czasie spożywać kaloryczne posiłki. Najlepszy czas na zjedzenie najcięższego posiłku w ciągu dnia jest po zakończeniu sesji treningowej budującej mięśnie. W tym czasie zapotrzebowanie energetyczne twojego ciała jest na najwyższym poziomie, ponieważ twoje ciało potrzebuje odżywiania, aby naprawić i zbudować mięśnie. Jeśli będziesz nadal co kilka godzin jeść bardziej kaloryczne jedzenie, zapewnisz swojemu organizmowi jeszcze większą masę mięśniową.Pchnij wszystkie ćwiczenia prawie do zaniku mięśni. Każde powtórzenie musi być doprowadzone do punktu, w którym Twoje mięśnie nie będą w stanie wykonać jeszcze jednej serii z powodu zmęczenia. Nie ma to znaczenia, jeśli zaczynasz lekko i zwiększasz wagę do maksymalnej, musisz upewnić się, że bez względu na to, jaką wagę używasz, naciskasz na zmęczenie.Aby zbudować mięśnie, musisz spożywać sporo białka. Dobrym sposobem na spożywanie białka są koktajle i suplementy. Te bogate w białko produkty najlepiej spożywać po treningu lub przed pójściem spać. Jeśli chcesz jednocześnie zrzucić tkankę tłuszczową i zbudować mięśnie, powinieneś po prostu spożywać jedną porcję dziennie. Jednak przyrost masy wraz z mięśniami oznacza do około trzech wstrząsów dziennie.Chcesz naciskać, aż twoje ciało będzie bliskie porażki. Porażka jest spowodowana, gdy twoje ciało nie pozwala ci iść dalej z treningiem, ponieważ jest po prostu zbyt zmęczone. Wskazówki dotyczące budowania mięśni, których nie chcesz przegapić

Kiedy zaczynasz sesję na cały dzień, zacznij ciężko i zmniejsz ilość podnoszonego ciężaru, abyś mógł kontynuować podnoszenie nawet po zmęczeniu ciała.Nie pozwól, aby Twoje treningi trwały dłużej niż godzinę.

Po sześćdziesięciu minutach twoje ciało zacznie wytwarzać zwiększone ilości hormonu stresu – kortyzolu. Ten kortyzol zablokuje testosteron – marnując całą pracę, którą wkładasz w budowanie mięśni. Aby uzyskać najlepsze wyniki, poświęć tylko 60 minut lub mniej na ćwiczenia.Nie oszczędzaj na ilości snu, którą dostajesz. Proces budowania i naprawy mięśni odbywa się podczas snu, a bez odpowiedniej regeneracji istnieje ryzyko zranienia się podczas treningu. Śpij 7-9 godzin każdej nocy, aby zmaksymalizować korzyści z wykonywanych ćwiczeń.Pamiętaj, że nigdy nie jest dobrym pomysłem używanie skali do określania swoich postępów, gdy próbujesz budować mięśnie. Jeśli zauważysz, że twoja waga rośnie w liczbach, pamiętaj, że możesz po prostu tracić tłuszcz, jednocześnie nabierając masy mięśniowej. Ponieważ mięśnie ważą więcej niż tłuszcz, jest to znajoma strona dla wielu, którzy próbują robić jedno i drugie w tym samym czasie. Oceniaj swoje wyniki na podstawie tego, co widzisz w lustrze, a nie tego, co widzisz na skali.Wiele osób przecenia ilość potrzebnego białka w swojej diecie na początku swoich wysiłków na rzecz budowania mięśni. Jeśli spożywasz więcej białka i kalorii niż używasz, zyskasz tłuszcz zamiast mięśni. Raczej zwiększaj spożycie białka stopniowo o kilkaset kalorii dwa razy w tygodniu, a dasz sobie możliwość prawidłowego budowania mięśni.Cóż, jest! Notatki Cliffa w wersji informacji o budowaniu mięśni z sieci. Jesteś teraz gotowy do rozpoczęcia treningu siłowego i planu diety, który pomoże Ci uzyskać pożądaną masę mięśniową. Wykorzystaj informacje najlepiej jak potrafisz, aby rozpocząć cotygodniową rutynę, aby zmaksymalizować swoje wyniki.

By Prezes