Najlepsze i najbardziej pożądane zabawki i prezenty dla małych dzieci to takie, które będą rosły wraz z dzieckiem, stanowiły dla niego wyzwanie i rozwijały jego zdolności myślowe, fizyczne, językowe, oraz społeczne i emocjonalne.

Małe dzieci to ciekawi odkrywcy, którzy uczą się poprzez działanie. Zabawa daje dziecku doskonałą okazję do rozwijania i ćwiczenia nowych umiejętności we własnym tempie, podążając za jego wyjątkowymi zainteresowaniami. Zabawki i przedmioty do zabawy, którymi dysponuje dziecko, mogą kształtować jego rozwój w istotny sposób. Chociaż może się wydawać, że wybór zabawek dla małych dzieci powinien być łatwy, kiedy wchodzisz dziś do sklepu z zabawkami, możesz doznać poczucia przytłoczenia. Istnieje ogromna liczba zabawek opracowanych z myślą o rynku małych dzieci, dlatego tak trudno jest wybrać, które są odpowiednie dla dziecka. Trzeba mieć pewność, że wybrany produkt jest wysokiej jakości, i przetrwa wiele dni zabawy. Upominek musi również zainteresować dziecko dłużej niż kilka dni lub tygodni, ponieważ nieciekawa zabawka trafi w kąt pokoju czy na dno pudła na zabawki. Dla małych dzieci wybierz zabawki, których można używać na różne sposoby. Wybierz prezenty odpowiednio dobrane do wieku dziecka

Małe dzieci uwielbiają rozbierać, składać, wyjmować, wkładać, dodawać i budować.

Na przykład drewniane, magnetyczne lub grube plastikowe klocki mogą być użyte do wykonania drogi, budynku, mostu, wieży lub statku kosmicznego. Zabawki takie pobudzają wyobraźnię dziecka i pomagają mu rozwinąć umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia. Wszyscy mieliśmy doświadczenie z kupowaniem zabawki na pierwszy rzut oka ciekawej, którą nasze dziecko bawi się przez dwa dni i nigdy więcej jej nie dotyka. Możesz się tego ustrzec, kupując zabawki dla 5 latka, które mogą być zabawne i ciekawe na różnych etapach rozwoju. Na przykład małe plastikowe zwierzątka są zabawne dla malucha, który może zrobić dla nich domek z kartonu, podczas gdy starsze dziecko może użyć ich do odegrania wymyślonej przez siebie historii.

By Prezes