Ładne zapachy dodające energii, takie jak cytrusy, rozmaryn lub mięta, mogą pomóc ci zachować czujność, koncentrację i produktywność w pracy czy w domu.

A jeśli czujesz się pozbawiony inspiracji i nie możesz się doczekać nowych pomysłów, świece miętowe lub o zapachu cynamonu mogą pobudzić kreatywność. Używanie kominków do topienia wosków zapachowych może być również wspaniałym sposobem na zmianę aromatu w pomieszczeniu i pomóc się zrelaksować i wyciszyć po długim męczącym dniu. Jeśli chcesz się uspokoić i odprężyć przed snem, wybierz wosk do roztapiania w podgrzewaczu o zapachu jaśminu lub lawendy. Takie aromaty uspokajają nerwy, poprawiają poziom pewności siebie, zwiększają optymizm i pomagają w zasypianiu. Jeśli jest to możliwe, pozwól kominkom palić się przez godzinę, aby wosk się równomiernie rozpuścił. Możesz używać kominka na świeczkę do podgrzewacza lub zasilanych elektrycznie, ponieważ minimalizują dym, kopcenie i zapach spalenizny w pomieszczeniu. Wybierz odpowiedni zapach wosku do kominka

Dyfuzory to urządzenia, które rozpraszają olejki eteryczne w postaci pary w powietrzu.

Para powstaje poprzez połączenie olejków eterycznych z wodą, która jest następnie kompresowana do postaci mgiełki. Problem z dyfuzorami polega na tym, że mogą one zwiększyć ilość wody w domu i doprowadzić do dodatkowej wilgoci w powietrzu, co z kolei może sprzyjać rozwojowi pleśni i grzybów. Ponadto, jeśli śladowe ilości wody pozostaną w misce dyfuzora, może to również przyczynić się do rozwoju pleśni w urządzeniu. Lepszym pomysłem na wprowadzenie przyjemnych aromatów w pomieszczeniu jest stosowanie kominków zapachowych do rozpuszczania wosków. W sprzedaży kominki do wosków są dostępne w różnych kształtach, stylach, wzorach, kolorach i rozmiarach. Dzięki podgrzewaczom wosku można je dostosować do małych, średnich i dużych przestrzeni, w przeciwieństwie do dyfuzorów i innych urządzeń elektrycznych, które są dostępne tylko w jednym rozmiarze, przez co mogą być za silne dla mniejszych pomieszczeń.

By Prezes