Dbałość o zewnętrzną prezencję pojazdu mechanicznego jest bardzo ważną sprawą w zakresie jego estetyki oraz efektywnego zabezpieczania przed zabrudzeniami, korozją i innymi negatywnymi czynnikami.

Nie powinno więc nikogo dziwić, że spore grono właścicieli aut oraz myjni detailingowych przeszukuje rynek w poszukiwaniu preparatów pozwalających na skuteczne zwalczanie nawet silnych i uporczywych zanieczyszczeń. Do tej grupy można zaliczyć na przykład pianę aktywną. Preparaty bazujące na takiej substancji są niezwykle popularne od wielu lat na obszarze Polski.

Piana aktywna – istotne informacje

Skuteczne działanie piany aktywnej

Aktualnie na rynku oferowanych i polecanych jest sporo produktów, które pochodzą od szerokiego grona renomowanych dystrybutorów. Bardzo często wybierane są piany wysoko skoncentrowane, które nie zawierają szkodliwych fosforanów. Preparaty tego rodzaju są wykorzystywane w myjniach automatycznych i ręcznych oraz są wykorzystywane chętnie przez osoby, którym zależy na wysokiej skuteczności pozbywania się uciążliwych i niechcianych zabrudzeń. Wysokiej jakości piany są produktami zawierającymi różne dodatki usprawniające jej działanie oraz nadające jej atrakcyjnego zapachu.

Porządne piany aktywne to substancje chemiczne, które należy nanieść na pojazd, który został wstępnie umyty i wypłukany, ale oferowane są też preparaty, które nakłada się bez wstępnych zabiegów. Taką substancję należy pozostawić na karoserii na kilka minut. Dzięki temu substancje aktywne takiej piany skutecznie rozpuszczą silne zanieczyszczenia, nawet jeśli znajdują się w różnych trudno dostępnych zakamarkach. Końcowy etap to spłukanie całej piany razem z rozpuszczonymi zabrudzeniami.

Przeszukiwanie rynku pod kątem wysokiej jakości piany aktywnej nie stanowi obecnie trudnego zadania. Przydają się jednak różnego typu treści znajdujące się w Internecie, takie jak https://grupaurban.pl/jaka-piana-aktywna-bedzie-najlepsza/. Sporo ważnych porad, porównań i innych informacji można uzyskać u producentów, dystrybutorów i sprzedawców specjalizujących się w pianach aktywnych i preparatach do mycia detailingowego pojazdów.

By Prezes