Często zdarza się, że pomimo szczęśliwego początku małżeństwa, w późniejszym czasie dochodzi do momentu w którym mąż lub żona ma po prostu dość sytuacji jaka panuje w rodzinie i zostaje podjęta decyzja o tym, że niestety ale trzeba to skończyć, dla dobra samego siebie, dla dobra dzieci.

Takimi przypadkami w zajmuje się prawo rodzinne, które między innymi dotyczy spraw rozwodowych. To chyba jedne z najtrudniejszych spraw, ponieważ oprócz rzeczy materialnych wchodzą w grę również sprawy ludzkie, takie jak emocje i postrzeganie samego problemy chociażby przez dzieci. Te z kolei nie do końca mogą rozumieć powagę sytuacji i niestety najczęściej to właśnie one cierpią w przypadku spraw rozwodowych.
Prawo rodzinne może również dotyczyć nie tylko rozwodów, a więc podziału majątku, ustalania opieki nad dziećmi, czy kwestii alimentów. Prawo rodzinne – jakie sprawy może prowadzić prawnik w tej kwestii?

To prawo również określa takie sprawy jak adopcja czy kuratela.

Nie mniej jednak najczęstszym powodem, który jest stwierdzany podczas rozpoczęcia spraw rozwodowych jest zdrada, w przypadku posiadania niezbitych dowód na to, że nasz partner lub partnerka dopuściła się zdrady to sprawa jest praktycznie rozwiązana i jej wynik znany już na samym początku. Jednak istnieją też inne przyczyny spraw rozwodowych jak chociażby przemoc domowa i praktycznie zawsze związany z tym alkoholizm jednej lub drugiej osoby w związku. Niekiedy zdarza się też, że to sąsiedzi mogą powiadomić odpowiednie organy o tym, że w danej rodzinie dwóch rodziców jest alkoholikami i dochodzi do nieciekawych sytuacji w domu. Wtedy też to sąd zdecyduje chociażby o dalszym losie dzieci. Nie mniej jednak jeśli potrzebujesz porady prawnika, niezależnie o jakim kodeksie prawnym mówimy, to wiedz, że w każdym większym mieście znajdziesz specjalistę, który skończył odpowiednie uczelnie by móc pomagać innym ludziom. Ważne jest by wybrać prawnika z odpowiednią specjalizacją, dlatego też sprawdź czy https://www.strojekkancelaria.pl/ nie nada się do Twojej sprawy, która może uniknąć rozprawy w sądzie.

By Prezes