Marketing mobilny może być trudny do zrozumienia i trudny do wdrożenia, jeśli nie otrzymujesz odpowiednich informacji i porad.

Poświęć kilka minut na zapoznanie się z faktami i sugestiami przedstawionymi poniżej — zawarte w nich informacje mogą być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby ten nośnik reklamowy działał w Twojej firmie.Spraw, aby Twoje wiadomości były trafne. To najważniejszy aspekt marketingu mobilnego. Wiadomość tekstowa może być bardzo osobista i przeszkadza komuś bez względu na to, co robi. Unikaj zmiany przeznaczenia wiadomości e-mail. Twoja wiadomość tekstowa powinna być krótka i bardzo adekwatna do odbiorców, do których je wysyłasz.Wiadomości push w ramach działań marketingu mobilnego, takich jak wiadomości SMS, mogą być niezwykle skuteczne. Rozważ przekazanie kodów rabatowych lub kuponów klientom, którzy zdecydowali się otrzymywać aktualizacje od Twojej firmy. Zwiększa to wartość Twojego marketingu mobilnego i zwiększa prawdopodobieństwo, że klienci znajdą wartość we wszystkich dostarczanych przez Ciebie informacjach.Upewnij się, że Twoje reklamy mobilne są kompatybilne ze wszystkimi platformami, urządzeniami komórkowymi i nie tylko. Twoja firma musi być dostępna dla jak największej liczby użytkowników mobilnych. Zapewniając kompatybilność na wszystkich platformach, maksymalizujesz swoją ekspozycję i zdolność swojej firmy do dotarcia do większej liczby klientów za pośrednictwem urządzeń, z których korzystają najczęściej.Marketingowcy mobilni powinni pamiętać o tym, jak ważne jest pomaganie obecnym klientom w dzieleniu się swoim statusem subskrybenta z przyjaciółmi i znajomymi. Zachęcaj klientów do przekazywania ofert tekstowych innym, a od razu będziesz mieć możliwość rozszerzenia swojego zasięgu poza bazę klientów, którą już posiadałeś.Link do ciekawych stron internetowych. Jedną z fajnych rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić relacje z klientami, jest połączenie ich z witrynami, które Twoim zdaniem będą sprawiać przyjemność. Wskazówki, jak zarabiać pieniądze w marketingu mobilnym

Mogą to być posty na blogu, portale społecznościowe, loterie lub cokolwiek innego, co wybierzesz.

Tylko upewnij się, że nie przesadzisz, spamując je.Znaj swoje godziny. Nie chcesz wysyłać wiadomości do klientów, gdy śpią lub jedzą kolację. Staraj się nie przeszkadzać im w święta lub w niedziele, chyba że jest to ważne. Twój klient nie zawsze chce mieć do czynienia z Twoimi tekstami, więc upewnij się, że piszesz tylko w dobrych porach.Opracuj aplikację. Aplikacje to programy na urządzenia mobilne, które wchodzą w interakcję z klientami na wiele różnych sposobów. Zapewniają łatwy dostęp do Twojej firmy poprzez program, który klient instaluje na swoim telefonie. Spraw, aby Twoja aplikacja była użyteczna i odpowiednia, aby przyciągnąć jak najwięcej uwagi i pobrań od obecnych i potencjalnych klientów.Podczas tworzenia treści na telefony komórkowe musisz nauczyć się dużo mówić za pomocą odrobiny. Unikaj długich opisów produktów lub skomplikowanych stron wypełnionych linkami. Upewnij się, że Twoja wiadomość daje użytkownikowi szansę na podjęcie działania i uprość to działanie. W marketingu mobilnym Twoje kampanie muszą być krótkie i zwięzłe.Wysyłanie wiadomości tekstowych w marketingu mobilnym to świetny pomysł, ale chcesz mieć pewność, że te wiadomości nie mają charakteru komercyjnego. Wiadomości, które wysyłasz, powinny zdecydowanie przemawiać do wartości i korzyści, ale muszą być bardziej przyjazne, a nie komercyjne.Kiedy promujesz konkretne wydarzenie, wyślij mobilną wiadomość marketingową na kilka godzin lub dzień przed wydarzeniem. Klienci, którzy są naprawdę zainteresowani wydarzeniem, mogą łatwo zapomnieć o wiadomości, jeśli wyślesz ją na kilka dni przed wydarzeniem. Nie chcesz, aby Twoi klienci niczego nie przegapili.Bez wątpienia jest tam coś, z czego możesz skorzystać. Oczywiście nie możesz oczekiwać, że twój plan zostanie zrealizowany z dnia na dzień. Ale jeśli sporządzisz listę zadań i przeznaczysz regularne okresy czasu na pracę nad projektem, możesz opracować dobrą kampanię i oczekiwać dobrych wyników.

By Prezes