Coraz więcej przedsiębiorców ma dylemat, zastanawia się, czy wybrać magazyn dedykowany czy współdzielony, wydzieloną powierzchnię magazynową.

Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów magazynów na wynajem w wielu lokalizacjach z wygodnym dojazdem, o różnych wielkościach, parametrach, udogodnieniach. Jeśli możesz sobie pozwolić na wynajem jednej dużej przestrzeń, i masz takie zapotrzebowanie biznesowe, samodzielny magazyn może być dla twojej firmy odpowiednim rozwiązaniem. W przypadku małych firm znacznie łatwiej jest współdzielić przestrzeń magazynową w dużych oddziałach firm logistycznych.

Lepiej wybrać magazyn oddzielny, czy wydzieloną powierzchnię magazynową?

Znajdź powierzchnie magazynowe, które spełnią twoje oczekiwania

Kiedy decydujemy się na wynajem powierzchni magazynowej, najpierw trzeba zdecydować, jak dużej przestrzeni będziesz potrzebować dla swoich towarów. Szerokość podjazdu, bramy i drzwi jest również ważna, kiedy transportujemy swoje towary ciężarówkami i samochodami dostawczymi. Warto również, aby magazyn miał dostęp do rampy, co znacznie ułatwi załadunek na samochody.

Wreszcie nie należy zapominać o innych ważnych warunkach, które magazyn powinien spełniać, takich jak odpowiednia temperatura, monitoring, zabezpieczania przeciwpożarowe, wentylacja. Jeśli chcemy mieć w magazynie zaplecze biurowe, nie można zapomnieć o ogrzewaniu, klimatyzacji, dostępie do Internetu. Nie zawsze takie udogodnienia są standardowe w dzielonych powierzchniach magazynowych, trzeba to zatem sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wynajem.

Dedykowany magazyn zakłada większą powierzchnię, większą kontrolę i być może lepsze warunki do przechowywania produktów, organizacji biura i zaplecza dla pracowników, może lepiej spełnić nasze oczekiwania. Jednak większe powierzchnie magazynowe będą kosztowały więcej, niż wydzielona powierzchnia, trzeba to zatem wziąć pod uwagę. Ważne jest, aby powierzchnie magazynowe znajdowały się w dobrej lokalizacji, w pobliżu centrum logistycznego, dróg i autostrad, aby wysyłka czy transport towarów przebiegała sprawnie i niezawodnie.

By Prezes