W grze Euro Truck Simulator 2, wspinamy się po szczeblach kariery, prowadząc do powstania dużej firmy transportowej.

Grę zaczynamy od zwykłego kierowcy, by w końcu pracować na własnym koncie i zatrudniać kolejnych kierowców do prowadzenia ciężarówek naszej floty. Euro Truck Simulator 2 – znany również jako ETS 2 – to kontynuacja znanego i popularnego cyklu skupiającego się na prowadzeniu dużych ciężarówek i przewożeniu mniej lub bardziej wartościowych ładunków. W tej części gry twórcy położyli jeszcze większy nacisk na ekonomię i prowadzenie własnego biznesu, będziemy zatem zarządzali przewozami naszym pojazdem a w końcu całą flotą. Rozpoczynając przygodę z grą warto pamiętać o pewnych zasadach aby odnieść sukces. Na początku gry otrzymamy ofertę pierwszej pożyczki z banku. Choć oferta wydaje się bardzo kusząca, ponieważ dzięki takiej pomocy od razu będziesz mógł kupić swoją pierwszą, własną ciężarówkę, to lepiej na początek skorzystać z gotowych, choć mniej lukratywnych zamówień. Zostań kierowcą ciężarówki w świecie  Euro Truck Simulator 2

Koszty prowadzenia biznesu i konieczność poszukiwania najlepiej płatnych zleceń mogą początkowo sprawić, że nie będzie nas stać na spłatę raty, dlatego lepiej mieć zapas gotówki.

Pierwsza pożyczka jest najbezpieczniejsza, jeśli mamy na koncie około 50 tysięcy Euro. Oczywiście przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Jazda na czerwonym świetle spowoduje automatyczne naliczenie mandatu, nawet jeśli w pobliżu nie ma patrolu policyjnego. Wysokość mandatów może nie być wysoka, ale ryzykujesz też kolizję z innym pojazdem, a tym samym jeszcze wyższą karę i zniszczenie ładunku. To z kolei oznacza mniej pieniędzy. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zapisać stan gry. Nawet jeśli podjąłeś bardzo długą dostawę, możesz zrobić ręczny zapis, aby później rozpocząć grę z ostatniego miejsca. Gra EURO TRUCK SIMULATOR 2 cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na realizm gry. Trzeba przykładowo używać kierunkowskazów oraz ogólnie zachowywać ogólnych zasad ruchu drogowego.

By Prezes