Czy szczenięta nie są urocze? Są zabawne i urocze, ale to nie wszystko.

Prędzej czy później Twój uroczy szczeniak wyrośnie na psa. Nadal będzie uroczy, ale będzie potrzebował ciebie, aby upewnić się, że prowadzi zdrowy tryb życia. Oto kilka wskazówek, dzięki którym możesz mieć szczęśliwego, zdrowego psa.Jeśli myślisz o zakupie nowego psa dla swojej rodziny, upewnij się, że jesteś przygotowany na to zobowiązanie. Mniejsze psy będą wymagały co najmniej 14-16 lat zaangażowania, a większe psy będą wymagały co najmniej 10 lat. Jeśli nie jesteś przygotowany na posiadanie psa przez całe życie, nie wybieraj psa jako zwierzaka.Porozmawiaj ze swoim weterynarzem, aby ustalić, czy określone pokarmy można podawać psu. Różne rasy i etapy rozwoju mogą oznaczać, że niektóre marki i rodzaje żywności powodują rozstrój żołądka. Uważaj na to, czym karmisz swojego psa.Wybierz psa, który łatwo i szczęśliwie wkomponuje się w Twój styl życia. Jeśli jesteś bardzo aktywny, pomyśl o psie, który będzie z Tobą biegał. Podobnie, jeśli spędzasz dużo czasu w domu, możesz chcieć mieć psa, który lubi być rozpieszczany. Ty i Twój pies będziecie szczęśliwsi, jeśli będziecie idealnie do siebie pasować.Jeśli Twój pies wciąż przyzwyczaja się do pielęgnacji, pracuj z nim tylko w krótkich seriach. Oczyść się przez około pięć minut, a następnie zatrzymaj się i przejdź do innej czynności. W końcu zacznij dodawać dwie lub trzy minuty do całkowitego czasu na pielęgnację, aż zwierzę będzie w stanie poradzić sobie z pełną sesją.Jeśli chcesz psa, który dobrze się zachowuje, musisz poświęcić trochę czasu na jego odpowiednie wyszkolenie. Jeśli tego nie zrobisz, prawie na pewno będziesz miał do czynienia z problemami behawioralnymi przez całe życie psa. Trening to jedyny sposób, aby temu zapobiec.Koniecznie umów się na wizytę u zaufanego lekarza weterynarii dla nowego przyjaciela. Jak tylko Twój pies zostanie przywieziony do Twojego domu, powinieneś umówić się na wizytę u weterynarza. Twój weterynarz może wydać zalecenia zdrowotne, upewnić się, że szczepienia są aktualne i pomóc w utrzymaniu zdrowia, takim jak pielęgnacja pcheł i odpowiednia dieta. Sekrety, które pomogą Ci osiągnąć sukces z psami

Powinieneś także wykastrować lub wykastrować psa, aby zmniejszyć przeludnienie zwierząt.Określ konkretny schemat ćwiczeń swojego psa.

Psy mają różne potrzeby sprawnościowe w zależności od płci, ogólnego stanu zdrowia, wieku, rasy lub rasy. Każdy pies powinien mieć kilka 10-minutowych spacerów dziennie po bloku. Psy w wieku od 6 do 18 miesięcy, rasy aktywne lub mieszane, teriery, psy gończe i psy pasterskie najprawdopodobniej będą wymagały większej sprawności niż inne typy psów.Trzymaj psa w wygodnym pomieszczeniu. Powinny być w stanie odpoczywać na podłodze i z dala od przeciągów. Dobrym wyborem jest skrzynia treningowa lub dowolne zadaszone schronienie na zewnątrz. Spróbuj umieścić w środku legowisko z ciepłym kocem lub poduszką. Często myj posłanie dla psa.Zabierając swojego starszego psa do weterynarza na coroczną wizytę, pamiętaj, aby poprosić o starsze badania krwi. Panel krwi może pomóc weterynarzowi zidentyfikować wszelkie problemy z nerkami, sercem lub naczyniami. Jeśli zostanie złapany wcześnie, leczenie jest często mało inwazyjne i mniej kosztowne. To świetny sposób na utrzymanie zdrowego zwierzaka przez wiele lat.Wspaniale jest mieć ślicznego szczeniaka. Jeśli jednak uważasz, że Twój szczeniak będzie rósł i będzie potrzebował odpowiedniej opieki, musisz wiedzieć, co jest konieczne, aby Twój pies był zdrowy. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą ci robić właściwe rzeczy, aby oboje byli szczęśliwi.

By Prezes