Wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie różnorodnych form działalności gospodarczej nie tylko na terenie naszego kraju, ale również na obszarze wielu innych państw i wspólnot.

Do tego grona zalicza się między innymi Wielka Brytania, na obszarze której prowadzonych jest sporo polskich firm reprezentujących różne branże. Wielu takich przedsiębiorców potrzebuje jednak fachowego wsparcia w zakresie prowadzenia firmowej księgowości, spraw kadrowo-płacowych oraz załatwiania różnych kwestii formalnych. Dobrym pomysłem jest więc również prowadzenie biura rachunkowego w Wielkiej Brytanii.

O co zadbać przy prowadzeniu biura rachunkowego w UK?

Prowadzenie własnego biura księgowego – najważniejsze kwestie

Oczywiście prowadząc własne biuro rachunkowe, należy zadbać o odpowiednie umeblowanie zapewniające komfortową, efektywną i ergonomiczną pracę, ale nie bez znaczenia jest też sprzęt i oprogramowanie. To wszystko byłoby niepotrzebne wykwalifikowanych fachowców. Wyspecjalizowane biura rachunkowe powinny zatrudniać księgowych, którzy znają obowiązujące i często zmieniające się prawo podatkowe w Wielkiej Brytanii. Tacy księgowi muszą brać regularny udział w szkoleniach zawodowych podnoszących kwalifikacje, uczących obsługi różnych nowoczesnych systemów oraz zapoznających ze zmieniającymi się przepisami.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest posiadanie licencji uprawniającej do prowadzenia działalności księgowo-rozliczeniowej na terenie Wielkiej Brytanii. Do tego celu potrzebne jest założenie firmy oraz przedstawienie wielu innych istotnych dokumentów potwierdzających kwalifikacje, itp. Ważne jest też spełnianie sporej liczby innych wymogów związanych z doświadczeniem zawodowym, zaliczonymi egzaminami czy też z czasem pobytu w krajach Wielkiej Brytanii. Dobrze jest więc odpowiednio się przygotować do procesu zakładania i prowadzenia biura rachunkowego w UK.

Na terenie Wielkiej Brytanii działa wiele profesjonalnych biur rachunkowych, które oferują fachową obsługę kadrowo-płacową i księgową polskim przedsiębiorstwom prowadzącym działalność i rozliczającym się w UK. Wiele takich firm zatrudnia polskich księgowych. Każdy porządny polski ksiegowy w Londynie i innych brytyjskich miastach powinien spełniać wspomniane wyżej wymagania, aby mógł efektywnie i legalnie udzielać wsparcia przedsiębiorcom.

By Prezes