Każdy kto choć trochę interesuje się pielęgnacją aut powie Wam, że jednym z najważniejszych etapów mycia auta jest sam początek, czyli mycie zasadnicze.

Zazwyczaj polega ono na zmiękczeniu powstałej na lakierze naszego auta warstwy brudu tak by można było go później łatwo usunąć, a przede wszystkim bezpiecznie. Wiadomym przecież jest, że lakier samochodowy jest bardzo delikatny i podatny na wszelkiego rodzaju zarysowania. Dlatego też wstępne mycie jest tak bardzo istotne, aby wykonać je prawidłowo, to pierwszy krok do sukcesu w postaci czystego lakieru samochodowego i braku przypadkowo zrobionych rys. Jakiej jednak chemii użyć do tego procesu?

Mycie zasadnicze czyli najważniejszy pierwszy etap mycia samochodu.

Czy powinien być to szampon czy może piana aktywna?

Wybór zależy od nas, a przede wszystkim od tego, jakimi finansami dysponujemy. W sklepach internetowych znajdziemy szeroką gamę produktów, począwszy od najzwyklejszych szamponów bez specjalnych dodatków, a skończywszy na pianach aktywnych ze specjalnymi dodatkami, które pomogą rozmoczyć i usunąć nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia na lakierze. Istotną sprawą jest również to, by do mycia wstępnego nie używać żadnego rodzaju szczotek. Do tego celu są przeznaczone specjalne gąbki czy też miękkie rękawice, które dodatkowo uchronią lakier naszego samochodu przed powstaniem naprawdę zbędnych rys. Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele produktów, których możemy użyć przy myciu wstępnym. Wybierać możemy zarówno w kolorze piany, co raczej nie ma specjalnego zastosowania oprócz wrażeń optycznych dla osoby myjącej. Dodatkową cechą dostępnych produktów jest również zapach, od świeżych cytrusowych nut po słodkie zapachy typu guma balonowa. Bardzo ciekawą i szeroką ofertę tego typu produktów znajdziemy tutaj https://detailingstore.pl/14-piany-aktywne. W tym dokładnie miejscu dodatkowo znajdziemy bardzo szeroką gamę produktów jeśli chodzi o pojemności opakowań, co na pewno będzie plusem dla osób, które często myją auto.

By Prezes